Uczniowie wiedzą – Gdy zmrok zapada odblask wszystkim pomaga!

Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważna jest widoczność na drodze. Wiedzą również, że pieszy na drodze nie ma ochrony takiej, jaką ma kierujący czy pasażer samochodu. Nie chronią go pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy kurtyny. Dlatego tak ważne jest aby również pieszy znał i przestrzegał zasad ruchu drogowego.

Wiedzą także, że używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

Dlatego też, motywując nasze dzieci do noszenia odblasków uczniowie klas czwartych w ramach zajęć z wychowania komunikacyjnego na lekcjach techniki samodzielnie  napisały krótkie wierszyki i rymowanki zachęcające do noszenia elementów odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał również odblask, który szybko znalazł swoje stałe miejsce przy szkolnym plecaku.

Takimi rymowankami czwartoklasiści zachęcają do noszenia odblasków i bycia widocznym i bezpiecznym na drodze.

"Dzieci i starzy, grubi i chudzi! Bądźcie bezpieczni, noście odblaski, bo na ulicy zostaną z was paski!"

"Kiedy idziesz w nocy drogą, to odblaski ci pomogą!"

Gdy zmrok zapada odblask wszystkim pomaga!”

Samochód szybko jedzie, idź z odblaskiem to Cię nie przejedzie!”

Mniej odblask zawsze przy sobie: na kurtce, na czapce czy przy nodze a będziesz zawsze widoczny na drodze!”

Drogi kolego noś zawsze odblaski, to nic trudnego!”

Autorzy najciekawszych prac otrzymali dodatkowe maskotki odblaskowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Informacja: K.Pokorniecka