Zdrowe dzieci w zdrowych gminach

Pliki do pobrania:

Raport okresowy 1-Zwischenbericht1_Kolberg Land PL

Raport okresowy 2-Zwischenbericht2_2019_Populacja generalna

Raport okresowy 3 - Bericht Kolberg Stadt PL

Raport końcowy-Abschlussbericht GKGK 2021

RAPORT GMINY MIASTO KOŁOBRZEG Z REALIZACJI PROJEKTU INT 52

„Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach” po powrocie do szkół.

Nasza szkoła jest Partnerem projektu unijnego „ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH”, którego celem jest wdrożenie transgranicznego programu edukacyjnego, promującego zdrowy styl życia wśród dzieci. W miesiącu maju 2021 roku Ósemka wznowiła realizację projektu. W czasie dodatkowych zajęć ruchowych nasi mali podopieczni cieszą się przede wszystkim z bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, poprawiają obniżoną przez pandemię swoją sprawność fizyczną i tracą zbędne kilogramy.  W najbliższym czasie wśród uczniów klas czwartych  przeprowadzone zostaną cztery testy motoryczne z określeniem dla każdego uczestnika wskaźnika BMI.  Realizacja projektu będzie także kontynuowana do końca zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/2021.

9 maja 2018 r. w Goleniowie na Stadionie spotkały się dzieci klas pierwszych, które od lutego br. realizują Międzynarodowy program pt. „Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach”.  Spotkanie rozpoczęła parada przy dźwiękach muzyki prowadzona przez kolorowych kuglarzy i szczudlarzy. Po krótkim przywitaniu uczestników przez władze z magistratu rozpoczęły się  gry, zabawy i konkurencje sportowe dostosowane do możliwości i wieku uczestników. Po raz pierwszy w konkurencjach sportowych rywalizowały ze sobą:  Gmina Miasto Kołobrzeg, Gmina Kołobrzeg, Miasto Szwedt i  Miasto Goleniów, które było gospodarzem zawodów. Oprócz rywalizacji dzieci mogły miło spędzić czas podczas gier i zabaw rekreacyjnych, spotkać się z pracownikami Policji oraz spożyć smaczny i zdrowy posiłek na świeżym powietrzu. Tym razem w konkurencjach sportowych zwyciężyła 8 osobowa drużyna klasy pierwszej z SP z Goleniowa, ale wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami tym bardziej, ze prażące słońce nie ułatwiało uczniom rywalizacji. Każdy z uczestników na pamiątkę tego wydarzenia otrzymało pamiątkowe medale.

Szkoła realizuje program Zdrowe dzieci w Zdrowych Gminach, prowadząc dodatkowe aktywne zajęcia wychowania fizycznego dzieci na terenie szkoły. Zapraszamy do galeri zdjęć: