„Przemoc werbalna- czyli o krzywdzącej sile słów”

15 listopada 2023 roku klasa 6c z opiekunem - Panią Iwoną Kwacą-Gnizą brała udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Przemoc werbalna - czyli o krzywdzącej sile słów”. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności komunikacji w grupach rówieśniczych bez wulgaryzmów, wskazanie skutków obrażania innych w świecie rzeczywistym i wirtualnym oraz modelowanie życzliwej postawy wobec drugiego człowieka. Podczas warsztatu prowadzący zwrócił uwagę na to, że krzyk, ironia, żarty z drugiej osoby powinny budzić społeczny sprzeciw. Wśród młodzieży takie zachowania coraz częściej wydają się niewinne i traktowane są jako rodzaj swoistej komunikacji. Warsztaty były prowadzone przez specjalistę z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie Pana Leszka Kurdybachę. Przyjazna atmosfera i wykorzystanie metod aktywizujących sprawiły, że uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w realizowanych zajęciach.

Iwona Kwaca-Gniza