Dzień Kołobrzeski w naszej szkole!

21.03. w naszej szkole odbył się Dzień Kołobrzeski organizowany w ramach Projektu Historyczno - Ekologicznego Szkół Podstawowych pod tytułem “Śladami bursztynowego szlaku”. Celem projektu jest wsparcie Kołobrzegu w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku.

Dyrekcja szkoły - Pan Adam Swat oraz Pani Kamila Mich - powitali zaproszonych gości: Prezydent Miasta Kołobrzegu Panią Annę Mieczkowską, Członkinię Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Panią Annę Bańkowską i  Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kołobrzegu Pana Kamila Barwinka. Wyjątkowi goście wraz z rodzicami i uczniami obejrzeli występy taneczne i wokalne, podczas których nasi podopieczni zaprezentowali swoje talenty. Nawet najmłodsi ósemkowicze dzielnie śpiewali szanty i podrygiwali w takt marynarskich pieśni.

Nie zabrakło loterii z morskimi fantami i pysznych rybnych potraw, których smak i aromat kusił smakoszy.

Spacer korytarzami szkoły stał się prawdziwą morską przygodą! Na odważnych czekały rybackie sieci, morskie muszle, a nawet przepływające gdzieniegdzie ryby i świecące meduzy.

Czujni spacerowicze bez trudu odnaleźli wystawę fotografii wykonanych przez uczniów kołobrzeskich szkół w ramach Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego “Pokaż mi swój Kołobrzeg”.

Miłym upominkiem dla naszych gości były torby, na których odbiliśmy pieczątkę projektu uczniów i nauczycieli.

Dzień Kołobrzeski w “ósemce” był pełen energii, kreatywności i wiedzy naszych podopiecznych. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi stworzyliśmy przestrzeń, w której każdy czuł się ważną częścią europejskiej kultury.

Dyrekcja i Nauczyciele

Szkoły Podstawowej nr 8