Wiosna w przedszkolu

,,PSZCZÓŁKI'' witają wiosnę
W dniu 21 marca 2015r. (środa) dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrządzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla kaądego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: "Precz zimo zła, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka" Obrządom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Przygotowała: E.Krzesińska

Wiosna w Zerówce

W Zerówce Wiosna rozpoczęła się pracowicie: wykonaliśmy Marzannę (której bardzo spodobało się w naszej sali i postanowiła zostać z nami na chwilk?), namalowaliby Panią wiosnę, ułożyliśmy wiersz, a na koniec piewnym krokiem, grając na instrumentach, obeszliśmy najbliższą okolice. Narobiliśmy tyle hałasu, ze resztki zimy powinny w najbli?szym czasie odpuści? :)

informacja: M.Kraczkowska